کد مطلب: 91255 تعداد بازدید: ۶۵

برگزاری سومین جلسه تهذیب و اخلاق در مدرسه و موسسه آموزش عالی حوزوی زینبیه

شنبه ۲۰ ارديبهشت ۱۳۹۹ ساعت ۱۱:۴۰:۳۲
به گزارش معاونت فرهنگی مدرسه و موسسه آموزش عالی حوزوی زینبیه سومین جلسه تهذیب و اخلاق با سخنرانی خانم باغی استاد و مشاور مدرسه علمیه و حضور کادر برگزار گردید.

خانم باغی ضمن آرزوی قبولی طاعات و عبادات و تبریک به مناسبت فرا رسیدن ماه میهمانی خدا گفت: طبق فرموده حجه الاسلام میرباقری در هر زمان و مکانی خداوند  رزق و روزی در آن قرار داده است. در ماه مبارک رمضان خداوند متعال  سفره رزق و روزی می گستراند. وظیفه ما این است که خود را به این رزق و روزی برسانیم تا بتوانیم به نحو احسن و اکمل از برکات آن بهره ببریم.

استاد حوزه اذعان کرد: باید قدر و ارزش هر زمان را بدانیم . به عنوان مثال  خداوند در ماه مبارک رمضان اعمال را مضاعف می کند، یکی از آن اعمال صلوات است به طوری که در روایات آمده است که هر کس یک صلوات در ماه مبارک رمان بفرستد و جزء اعمال روزانه اش قرار دهد ثواب کسی که تمام عمرش را مشغول عمره بوده است و هر ختم صلوات به اندازه ثواب لشکریانی است که در رکاب پیامبر اکرم (ص) جهاد کردند و شهید شدند و به اندازه تمام اعمال مسلمین که شیعه امیر المومنین بودند ثواب اعمال آنها به کسی می رسد که در ماه مبارک رمضان صلوات فرستاده است.
وی خاطر نشان کرد: عبادات دو جنبه ظاهری و باطنی دارد. باطن عبادات برای این است که ما را به قرب الهی می رساند. تمام اعمالی که خداوند واجب کرده انسان را به قرب الهی می رساند. ارزش گذاری عبادات بستگی به شناخت و معرفت به امام زمان دارد. هر چه توسلاتمان به امام زمان (عج) بیشتر باشد ارزش اعمال چند برابر می شود. امام زمان به خورشید تابان تشبیه شده که ما را از تاریکی ها وارد نور می کند.

    2