کد مطلب: 66714 تعداد بازدید: ۱۰۶

برگزاری نشست سیاسی با موضوع FATF در مدرسه علمیه زینبیه

شنبه ۱۲ آبان ۱۳۹۷ ساعت ۱۳:۴۷:۰۵
نشست سیاسی با موضوع تحلیل و بررسی سند FATF و مطالبات مردم از نمایندگان مجلس با حضور جناب آقای امیدیان در مدرسه علمیه زینبیه برگزار گردید.

به گزارش معاونت فرهنگی مدرسه علمیه زینبیه، نشست سیاسی با موضوع تحلیل و بررسی سند FATF  و مطالبات مردم از نمایندگان مجلس با حضور جناب آقای امیدیان، اساتید و طلاب در مدرسه علمیه زینبیه برگزار گردید.

گزیده ای از متن سخنرانی در این جلسه به شرح ذیل می باشد:

آقای امیدیان ضمن توضیحاتی در مورد سند FATF  فرمود:  اگر بعضی بندهای این سند در کشور اجرا شود استعماری ترین قانون دوران تاریخ ایران است . موضوع FATF از سال 89  به طور جدی مطرح شد توسط کشورهای G7 که این کشورها در بحث سیاسی دنیا حرف اول را می زنند.

وی اذعان کرد: از کل کشورهای دنیا 35 کشور عضو FATF  هستند و 2 کشور اسرائیل و عربستان به عنوان ناظر می باشند  . مجموع FATFکه سی اف تی نیز گفته می شود سه محور اساسی دارد ،  مبارزه با پولشویی ، مبارزه با حمایت مالی از تروریسیم، مبارزه با اشاعه ی گسترده سلاح های کشتار جمعی .

امیدیان تاکید کرد: شورای امنیت سه قطع نامه دارد که در این قطع نامه به کشورهای دنیا اصرار می کند که به FATF ملحق بشوند. برخی از مسئولین  در سال 95 جلسه ای با FATF گذاشت ومجموع سی اف تی را امضا کرد و چهار موضوع را پذیرفت، پذیرش جزوه سی اف تی، پذیرش پالرمو : جرائم فرا ملی سازمان یافته، پذیرفتن توصیه کارگروه FATF در خصوص تغییر قانون 186 ، پذیرفتن توصیه کارگروه در خصوص قانون94.

وی در خاتمه گفت: آمریکا بر این عقیده است که شما که دارای انرژی هسته ای هستید خلاف آژانس بین المللی می باشد و شما را موظف به قانوگذاری می کند و حتما آن را در مجلس شورای اسلامی اجرا کنید و دیگر اینکه آمریکا نگاه مستعمره دارد. با این اوضاع شورای نگهبان و قوه قضاییه باید آگاه و با بصیرت عمل نماید.

    2