کد مطلب: 64824 تعداد بازدید: ۵۸

نشست بصیرتی سیاسی به مناسبت هفته دفاع مقدس و گرامیداشت شهدای تروریستی اهواز

دوشنبه ۹ مهر ۱۳۹۷ ساعت ۱۲:۰۱:۲۹
نشست بصیرتی سیاسی به مناسبت هفته دفاع مقدس و گرامیداشت شهدای تروریستی اهواز در موسسه آموزش عالی و مدرسه علمیه زینبیه برگزار شد.

به مناسبت بزرگداشت هفته دفاع مقدس و گرامیداشت شهدای حادثه تروریستی اهواز، نشست بصیرتی سیاسی با موضوع «تهدیدها و چالش های پیش روی انقلاب اسلامی و نقش طلاب در تبدیل تهدیدها به فرصتها» با حضور جناب آقای نجف نیا و طلاب سطح 2 و 3 در  موسسه آموزش عالی و مدرسه علمیه زینبیه برگزار گردید.

در ابتدای برنامه طلاب سطح 2 و3 با قرائت دسته جمعی سوره مبارکه یس و هدیه  ثواب تلاوت به ارواح مطهر شهدای هشت سال دفاع مقدس، شهدای مدافع حرم و شهدای حادثه تروریستی اهواز یاد این عزیزان را گرامی داشتند.

 در ادامه نیز جناب آقای نجف نیا به سخنرانی پیرامون موضوع نشست پرداختند که مهمترین نکات مطرح شده در این سخنرانی به شرح زیر میباشد:

1. استعمارگران جهانی از جمله نظام آمریکا، حکومت ایران را در ابتدای انقلاب و شکل گیری جمهوری اسلامی ضعیف قلمداد میکردند به همین دلیل تصمیم به حمله ی همه جانبه به ایران گرفتند؛ که این حمله به طرق مختلفی صوررت پذیرفت، از جمله نقض قرارداد 1975 الجزایر که نتیجه اش حاکمیت بر اروندرود بود؛ دیگری تلاش مستمر برای تجزیه کشور است علی الخصوص مستقل نمودن خوزستان که از مناطق نفت خیز کشوریست و در آخر حمله نظامی عراق به ایران مطرح گردید.

2.  مطلب دیگر آنکه منطقه غرب آسیا که ایران اسلامی به منزله ی قلب آن درنظر گرفته میشود از ویژگی های خاصی برخوردار است و به همین دلیل همواره مورد طمع استعمارگران جهانی قرار گرفته است که برخی از این ویژگی ها عبارت اند از:

·      غرب آسیا خاستگاه سه تمدن بزرگ دنیا (یهود، مسیحیت و اسلام) است.

·      محل طلاقی سه قاره است.

·      کانال سوئز (بزرگراه ترانزیت اروپا به شرق) در این منطقه قراردارد.

·      23درصد جمعیت جهان را در خود جای داده است.

·      12درصد اورانیوم جهان در این منطقه قراردارد و ....

 

 پخش کلیپ به مناسبت هفته دفاع مقدس بخش پایانی این برنامه بود.

    2