سبک زندگی حضرت فاطمه زهرا

چهارشنبه ۱۶ اسفند ۱۳۹۶ ساعت ۱۱:۵۷:۵۲

سبک زندگی حضرت فاطمه زهرا(س) چگونه بود؟ چرا فاطمه(س)، زهرا ناميده شد؟

متن ادبی زیبای ولادت حضرت زینب

سه شنبه ۳ بهمن ۱۳۹۶ ساعت ۰۸:۵۹:۳۱

بانوی بزرگ ایمان حضرت زینب (س) در سال پنجم هجری دیده به جهان گشود. او سومین فرزند ارجمند خاندان وحی و رسالت و دودمان پاک و بلند آوازه ‏ی امامت بود.

با کودکتان زلزله بازی کنید!

شنبه ۹ دى ۱۳۹۶ ساعت ۱۱:۱۹:۱۱

کودک مشغول بازی کردن است و خانواده هم در حال گفت و گو و تماشای تلویزیون هستند که ناگهان زمین پایتخت شروع می کند به لرزیدن. همه افراد خانواده جیغ می کشند و هر کسی با هول و ولا در تکاپو است که زلزله! زلزله اومد! چه کار کنیم؟!کودک جیغ می کشد و گریه می کند اما...

ناگفته‌هایی از 9 دی 88

شنبه ۹ دى ۱۳۹۶ ساعت ۱۰:۵۸:۱۴

از ابتدای انقلاب اسلامی، فتنه‌های بسیاری از سوی دشمن به‌وجود آمد که تمامی آنها با درایت مقام معظم رهبری و اقتدار سربازان امام زمان خنثی شد، یکی از مهم‌ترین این فتنه‌ها، فتنه‌ی 88 بود.

کارکرد اجتماعی شب یلدا

چهارشنبه ۲۹ آذر ۱۳۹۶ ساعت ۱۴:۴۰:۲۱

هر مناسک ،رسم و آیین اجتماعی دارای کارکرد و یا Function خاص خود است.هر کدام از این مراسم و مناسک که امروزه به صورت رسم ورسوم و سنت به جای مانده است دارای معنای خاص خود بوده است .علاوه بر نهادهای مختلف اجتماعی که دارای کارکرد های خاص خود هستند ،رسوم و سنتهای اجتماعی دارای کارکردهای متفاوتی هستند.بسیاری از رسوم و سنتهایی که از ایران پیش از اسلام برای ما به یادگار مانده است کارکردهای مذهبی و آیینی داشته و در معنای آن درچارچوب ادیان باستانی قابل تفسیر است. یکی از آیینهای باستانی که از گذشته های دور به جای مانده است آیین شب یلدا است.

يلدای بی امام

چهارشنبه ۲۹ آذر ۱۳۹۶ ساعت ۱۳:۴۵:۰۹

ارسالی کاربران :

امامت با وراثت منتقل می شود یا لیاقت؟

سه شنبه ۷ آذر ۱۳۹۶ ساعت ۰۸:۴۸:۲۱

سوالی که در باب امامت ائمه ممکن است به ذهن برسد اینست که این امامت ها بر اساس وراثت رخ داده باشد نه لیاقت.

ربیع الاول سرشار از برکات

دوشنبه ۲۹ آبان ۱۳۹۶ ساعت ۰۸:۱۵:۲۱

بالاخره ماه محرم و صفر با همه جلوت و شکوه و زیبایی که داشتند غروب کردند و آنها را پشت سر گذاشتیم ... این رسم روزگار است که لحظات و روزهایش همچون برق و باد می گذرند و اکنون وارد یک ماه دیگر از ماه های خوب خدا می شویم؛ ماه ربیع الاول ....

خطابه‌ی غدیر در یک نگاه

پنجشنبه ۱۶ شهريور ۱۳۹۶ ساعت ۰۹:۱۶:۰۹

سخنرانى تاریخى پیامبر صلی الله علیه و آله در غدیر - كه حدود یك ساعت طول كشید - در یازده بخش قابل فصل بندی است.

علت حرکت امام‌ حسین-ع- به سمت کوفه

چهارشنبه ۸ شهريور ۱۳۹۶ ساعت ۱۱:۳۵:۴۵

امام حسین ـ علیه السلام ـ بعد از مرگ معاویه با حکومت یزید مواجه کشد که از او بیعت می خواست . با توجه به شناختی که از یزید داشت، از بیعت امتناع و دست به حرکت عملی مخالف حکومت زد. از آنجا که شیعیان و دوست داران اهل بیت در کوفه از حضرت خواسته بودند که به سمت ایشان برود، حضرت ابتدا عمو زاده خود، مسلم بن عقیل را برای ارزیابی اوضاع کوفه و عراق به سمت ایشان فرستاد .